عوارض میکرونیدلینگ دور چشم – درباره میکرونیدلینگ بیشتر بدانید

در این مقاله به شما خواهیم گفت که میکرونیدلینگ آیا دارای عوارض خاصی است یا نه؟ اگر بله پس این عارضه ها چیستند چگونه باید جلو آنها را گرفت یا آنها را تسکین داد. همراه بیوتی استار باشید تا از این موضوع پرده برداریم. برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ به بخش فروشگاه ما مراجعه نمایید.

 

میکرونیدلینگ چیست؟

در این روش سوراخ های میکروسکوپی و ریز بر روی سطح پوست ایجاد می شوند. نتیجه این کار تحریک پوست نسبت به کلاژن سازی است. زخم های کوچکی که توسط این کار روی صورت انجام می شود باعث می شود بدن شما کلاژن و الاستین بیشتری بسازد که پوست شما را التیام می بخشد و به شما کمک می کند جوان تر به نظر برسید. ممکن است آن را به نام درمان القای کلاژن نیز بشنوید. در مدت زمان فرایند میکرونیدلینگ غلطک سوزنی بر روی پوست شما حرکت میکند تا کلاژن از سطح پوست آزاد گردد.

 

آیا میکرونیدلینگ روش ایمنی است؟

یکی نگرانی های که عموما خانم ها قبل از انجام میکرونیدلینگ دارند این است که آیا این فرایند آسیبی برایشان به همراه نخواهد داشت؟ خب با توجه به شیوه کار این روش شاید در نگاه اول کمی نگران کننده به نظر برسد. مخصوصا در نواحی حساس پوست مثل زیر چشم ها. اما باید در نظر بگیرید که این میکرونیدلینگ نمیتواند به پوست شما آسیب برساند. به علت اینکه سوراخ های ایجاد شده توسط این روش به قدری ریز هستند که پس از یک روز کاملا از بین خواهند رفت. علت دوم این است که در این روش از هیچ ماده شیمیایی ای استفاده نمیشود پس به شکل کلی نمیتواند برای پوست خطری جدی به دنبال داشته باشد.

 

عارضه قرمز شدن پوست بعد از میکرونیدلینگ

قرمزی پوست از شایع ترین عوارض میکرونیدلینگ است. این عارضه بسیار شبیه فردی است که آفتاب سوخته شده باشد. اگر ضخامت سوزن های استفاده شده بالا باشد این عارضه بیشتر طول خواهد کشید چراکه پوست زمان بیشتری برای ترمیم حفره ها نیاز خواهد داشت. در صورت بروز چنین عارضه ای جای هیچ نگرانی نیست چراکه قرمز شدن پوست تقریبا بین تمام افرادی که میکرونیدلینگ انجام میدهند شایع بوده باید با آن کنار آمد. اگر این احساس سوختگی تا حدی بود که نتوانستید تحمل کنید از کمپرس های سرد استفاده نمایید.

 

خشکی و خراشیدگی

خشکی پوست نیز به طور معمول برای افرادی که میکرونیدلینگ انجام میدهند اتفاق می افتد. دلیل آن نیز در نوع انجام این فرایند نهفته است. البته که در موارد خاص استفاده نادرست از سوزن نیز میتواند منجر به بروز چنین عارضه ای شود. در کل خشکی پوست را میتوان با انواع کرم های مرطوب کننده رفع کرد و جای نگرانی نیست. در میکرونیدلینگ سوزن بارها و بارها بر روی سطح پوست حرکت خواهد کرد و خراشیدگی در این روش امری کاملا طبیعی است. فشار سوزن ها به پوست و حرکت انها موجب خراشیدگی خواهد و پس از چند روز اثر آنها به کلی از بین خواهد رفت.

 

 

عفونت پوست

تهیه و خرید سوزن میکرونیدلینگ از جمله موضوعاتی است که مجموعه ها توجه زیادی به آن نمیکنند. عفونت پوست نیز متاسفانه همانند موارد پیشین عارضه شایعی بوده اما جدی ترین آنهاست. عوارض قبلی پس از چند روز محو میشدند و قابل درمان بودند اما عفونت پوست یک خطر جدی برای شماست. سوزن هایی که میکرونیدلینگ توسط آنها انجام میشود اصلی ترین دلیل بروز عفونت در بین متقاضیان این روش است. شما باید قبل از انجام این روش از استرلیزه بودن سوزن ها و کیفیت آنها مطلع شوید. این حق شما که بدانید مجموعه از چه دستگاه ها و امکاناتی برای زیبایی شما استفاده میکند. پس این مورد را اصلا سرسری نگیرید تا متوجه عارضه های شدید پوستی نشوید.

 

مراقبت های قبل میکرونیدلینگ

قبل از انجام میکرنیدلینگ قطعا مسئول انجام این کار توضیحات لازم را به شما خواهد داد. اما در این مقاله نیز ما نکاتی ذکر خواهیم کرد که میتواند برای شما سودمند باشد و پیش از انجام میکرونیدلینگ با آنها آشنا شوید. مصرف دارو های رقیق کننده خون مثل آسپرین و بروفن را از چند روز قبل میکرونیدلینگ با مشورت پزشک قطع کنید. اگر سابقه مشکلات پوستی دارید آن را با دکتر خود در میان بگذارید. این درمان را همراه یا هم راستا با دیگر روش های جوانسازی پوست انجام ندهید. موادی که حاوی ماده رتینول هستند ممکن است برای شما ضرر داشته باشند. پس از مصرف آنها تا بعد از انجام کامل فرایند درمان خودداری نمایید.

 

انجام چه کار هایی سبب میشود عوارض نداشته باشیم؟

این توصیه ها ممکن است برای شما مفید باشد و درد شما را پس از انجام میکرونیدلینگ تسکین ببخشد. تا یک روز پس از درمان از مواد آرایشی استفاده نکنید. استفاده از مواد آرایشی در شرایطی که منافذ پوست شما باز شده منجر به ورود مواد شیمیایی به داخل بافت پوست خواهد شد. برای مدتی مثلا به اندازه چند روز به خود استراحت بدهید و ورزش سنگین را کنار بگذارید. بین جلسات درمانی از انجام فعالیت هایی که پوست را دچار تغییرات میکند مثل برنزه کردن خودداری نمایید. حرارت برای پوست بعد از میکرونیدلینگ اصلا خوب نیست پس در معرض نور مستقیم آفتاب، سونا و آب داغ قرار نگیرید.

 

 

 

ارسال دیدگاه