دلایل و علل ریزش رنگ تاتو بدن چیست ؟

 

رنگ تاتو از مهم عناصر یک تتو خوب است. برای بسیاری رنگ نگرفتن تتو مشکلات بعد آن تبدیل به معضلی اساسی گشته که حتی حالا دیگر میلی به انجام تتو ندارند. در این مقاله به شکل کوتاه بررسی میکنیم که چه عواملی در رنگ پذیری تتو موثرند و چه عواملی باعث میشوند تتو شما زودتر خراب شود. گاهی اوقات انجام کار هایی از روی عدم آگاهی ممکن است منجر به آسیب رساندن به خودمان بشود. گاهی نیز ترس بی دلیل باعث می شود تا دیواری پیش روی خود بسازیم که آجر های آن اطلاعات نادرست و ناکافی ماست. اگر به تتو علاقه دارید و دوست دارید درباره تتو و رنگ پذیری آن بیشتر بدانید پیشنهاد میکنم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نگاه کلی به رنگ نگرفتن تتو

به شکل اجمالی باید توجه داشته باشیم که منظور ما رنگ نگرفتن تتو در هنگام اجرا آن و یا ریختن رنگ پس از گذر مدت زمانی مشخص است. البته در این متن به هر دو آنها اشاره خواهیم داشت. عواملی بسیاری می توانند در تتو و رنگ پذیری آن موثر باشند. رنگ تتو یعنی متریال و پوست افراد از مهم ترین عوامل مورد بحث در موضوع ماست. اما اصلی ترین دلیل آن همان متریال و رنگی است که در هنگام تتو استفاده شده است. رنگ نامرغوب به راستی می تواند باعث خراب شدن تتو و از بین رفتن آن شود. با توجه به اینکه ایران در شرایظ تحریمی قرار دارد باید حتما از کیفیت متریال مطمئن شد زیرا در غیر این صورت خطراتی جدی در انتظار افراد است.

 

تاثیر پوست در رنگ گرفتن تتو

به طور شکل ژنیتیکی و ارثی عواملی در بدن ما ممکن است سبب شود تا پوستمان نسبت به تتو مقاومت نشان دهد. عامل پوست را می توان خود به دو دسته بیرونی و درونی تقسیم کرد. عوامل درونی عواملی هستند که در درون جسم ما مانع رنگ پذیری پوست می شوند. مشکلاتی از قبیل بیماری های قلبی، ناراحتی های اعصاب، اختلالات هورمونی، دوران قائدگی، بارداری، شیردهی و مصرفی برخی دارو ها از عوامل درونی ما هستند. عوامل بیرونی همانطور که از اسمش پیداست تکیه بر وجه خارجی پوست دارند. جنس و رنگ پوست، رنگ تتو، تماس با آفتاب، تماس با آب، مصرف کرم های مختلف و محصولات لایه بردار عوامل بیرونی محسوب می شوند.

 

پوست ما چگونه رنگ می گیرد؟

شکی نیست که اجرای تتو و عامل انسانی یعنی تتوکار نقش مهمی در نتیجه عمل خواهند داشت. معمولا تتوکاران خبره به زاویه دست خود هنگام اجرای تتو توجه ویژه ای دارند. چراکه اگر دست در زاویه درستی قرار نگیرد فضای بیشتری در پوست ایجاد می شود که نتیجه آن پخش رنگ است. بر خلاف تصور عموم سوزن تتو نباید در عمق زیادی از پوست وارد شود. ورود عمیق سوزن اصلا به معنای بهتر رنگ گرفتن تتو نیست و بلکه نتیجه عکس به همراه خواهد داشت. با وارد شدن سوزن به رگ های خونی در بافت عمیق پوست رنگ در زیر پوست پخش شده و نتیجه کار را خراب خواهد کرد. پس حتما توجه داشته باشید که تتو کار ماهری برای پوست خود برگزینید

 

 

دیگر عوامل موثر در رنگ پذیری پوست

جز متریال و خرید رنگ تاتو با کیفیت عواملی مثل میزان چربی پوست نیز در رنگ پذیری موثر هستند. باز بودن منافذ پوستی و ترشح زیاد چربی سبب رنگ نگرفتن تتوست. همانطور که اشاره شد دارو های مختلفی نیز بر رنگ پذیری موثرند. از جمله آنها باید به دارو های ضد بارداری، دارو های اعصاب، دارو های رقیق کننده خون، دارو های مخصوص بیماران دیابتی و دارو هایی که بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر میگذارند اشاره کرد. عمل جراحی نیز اگر تازه باشد و حداقل شش ماه از آن نگذشته باشد باعث آن خواهد بود تا تتو شما خوب رنگ نگیرد. مصرف برخی مواد غذایی مضر مثل انواع مشروبات الکی یا دخانیات نیز میتواند بر رنگ پذیری تتو موثر باشند.

 

مراقب های بعد از تتو

مراقبت های بعد از تتو سبب خواهد شد تا رنگ تاتو شما به همان زیبایی روز اول بماند دیر تر از بین رود. در روز اول زخم های خود را بپوشانید و پس از یک یا دو ساعت پوشش را بردارید. ممکن است بر روی پوست خود بعد از چند ساعت ترشحاتی ببینید که کاملا طبیعی است. این ترشحات خون و جوهر اضافی هستند که باید از پوست شما خارج شوند. حتما با تتوکار خود درباره چرب کردن پوست پس از تتو مشورت کنید. از روز دوم به بعد هنگام شست و شو نیز ممکن است اضافات جوهر از پوست شما خارج شوند که جای نگرانی ندارد. تا بهبودی کامل تتو در معرض اشعه خورشید قرار نگیرید. لباس های بسیار تنگ که فضا را برای تتو ببندند نپوشید. تتو خود را نخراشید و آن را شدت نخارانید. استخر هم نروید چون آب استخر برای تتو شما خوب نیست.

 

اگر قصد خرید تجهیزات مربوط به تتو را دارید فروشگاه استار بیوتی در خدمت شماست.

 

 

ارسال دیدگاه