قویترین ماسک ضد چروک صورت کدام است؟

ماسک های صورت از قدیم الایام مورد استفاده مردم بسیاری از سرزمین ها بوده. از مصر باستان و ناحیه میان رودان گرفته تا چین و ژاپن و مردم آسیای شرقی. در دنیای مدرن کنونی هم استفاده از ماسک های صورت شکلی مدرن و صنعتی به خود گرفته مردم زیادی در سراسر دنیا به شکل روزانه از آن استفاده میکنند. این مسئله تا حدی پیش رفته که ویدیو های روتین پوستی از ترند های ویدیویی سالهای اخیر بوده. در این مقاله به سراغ بهترین ماسک های صورت رفته ایم پس با استار بیوتی همراه باشید.

آشنایی با ماسک صورت

ماسک صورت یک روش کم هزینه و ساده برای مراقبت روزانه از پوست صورت به شمار میرود. هدف استفاده از این ماسک ها آبرسانی، رساندن مواد معدنی و ویتامین به پوست، باز کردن منافذ پوستی و پاک کردن سطح پوست از آلودگی هاست. قدمت این ماسک ها (نه به شکل امروزی) به دوران باستان برمیگردد. ماسک های دوران باستان عموما از مواد طبیعی موجود در طبیعیت مثل گل های مختلف یا ماسه و خاک تهیه میشدند. ماسک های صورت به شکل مدرن امروزی اولین بار در قرن 18 و در انگلستان روی کار آمدند. امروزه افراد بسیاری از ماسک های صورت برای روتین آرایشی خود بهره میبرند.

 

انواع ماسک صورت

خواص ماسک ها با یکدیگر متفاوت اند. برای مثال بعضی از ماسک ها برای جلوگیری از خشکی یا برای کاهش تیرگی پوست هستند و برای همین ماسک ها را طبق ویژگی آنها دسته بندی میکنند.

ماسک ها را میتوان طبق شرایط ساخت به 4 دسته تقسیم کرد:

  • ماسک های دست ساز
  • ماسک های تجاری
  • ماسک های نیمه حرفه ای
  • ماسک های کلینیکی

 

ماسک ها در شکل های مختلفی قابل تهیه هستند. از جمله ژله ای، خمیری، پودری، مایع و بسیاری نوع دیگر. از خواص ماسک میتوان به پاک کنندگی سریع جوش و لک، تسویه و بهبود منافذ پوستی، به حداقل رساندن ظاهر خطوط و چین و چروک، پاکیزگی آلودگی منافذ، کاهش پف زیر چشم و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست اشاره کرد.

 

ماسک طلا

ماسک های طلا در چند دهه اخیر دوباره محبوبیت دیرینه خود را باز یافته. از زمان های خیلی دور اشراف زادگان و طبقه مرفه جامعه از ماسک های طلا استفاده میکردند. مزایا و نتایج درخشان این ماسک ها باعث شد که در عصر مدرن استفاده از آنها دوباره رواج پیدا کند. ماسک های کرمی و پودری از جنس طلا پاک کننده های قدرتمند هستند و قابلیت این را دارند که چین و چروک پوست شما را پس از دوره کوتاهی کاملا محو نمایند. خرید این ماسک ها برای دوره های طولانی شاید صرفه اقتصادی نداشته باشد اما با این وجود نتایج آن را نمیتوان انکار کرد.

 

 

ماسک شراب

پوست ژاپنی ها عموما پوستی شفاف و بدون عارضه است. درصد قابل توجه ای از مردم ژاپن روزانه از روتین های پوستی مختلفی بهره میبرند تا پوستی شاداب و بدون چین و چروک داشته باشند. یکی از محصولاتی که جزو روتین هفتگی ژاپنی هاست ماسک های شراب قرمز بوده که دارای مقادیر مناسبی از انواع ویتامین های ب، اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب، ساپونین، فلاوونید، آنتی اکسیدان، آلوورا، کلاژن، گلیسیرین و ویتامین سی هستند. ماسک های شراب ژاپنی را در دو مدل شراب قرمز و سفید میتوان تهیه کرد. ماسک شراب سفید از نوعی مخمر برنج تهیه میشود. در گذشته افرادی که تولید کننده این نوع شراب ها بودند، دست هایی سفید و بدون چروک داشتند. از همین جهت تولید کنندگان لوازم آرایشی به فکر تهیه ماسک از این مدل مخمر افتادند.

 

ماسک لایه بردار

ماسک های لایه بردار غالبا به شکل ژل تولید و در بازار فروخته خواهند شد. این نوع از ماسک ها وظیفه پاک سازی و لایه برداری از پوست را دارند که نتیجه آن پوستی شاداب و بدون چروک است. ماسک های لایه بردار با باز کردن منافذ بسته پوست و آبرسانی به آنها تولدی دوباره را به پوست شما هدیه خواهند داد. تاثیرات این نوع ماسک ها فوری بوده و به سرعت میتوانید تغییرات را مشاهده کنید. اگر دارای پوست حساسی هستید حتما قبل از استفاده از چنین محصولاتی با پزشک خود صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید. این نوع ماسک ها برای استفاده هفتگی گزینه مناسبی هستند.

 

ماسک زیر چشم

موردی که عنوان کردیم از جمله محصولاتی است که کمک زیادی به از بین بردن چروک های ناحیه ناودان اشکی خواهد کرد. این نوع ماسک ها مختص به زیر چشم هستند و به همین منظور هم تولید میشوند. رفع خستگی مزمن عضلات اطراف چشم، افزایش قوام پوست، کاهش تولید خطوط ظریف اطراف چشم، درمان چروک ریز و کناره خارجی چشم، کاهش تورم زیر چشم و کاهش حلقه تیره دور چشم از جمله ویژگی های این نوع از ماسک هاست.

 

ماسک های صورت را باید هر چند وقت مصرف کرد؟

این کاملا وابسته به موقعیت جغرافیایی و شرایط پوستی شماست. اگر در جایی زندگی میکنید که دارای محیطی خشک و خشن است و پوست شما مرتب بدون آّب خواهد ماند قطعا باید بیشتر از این نوع ماسک ها استفاده کنید. اما اگر همواره به پوست شما آّب میرسد و با خشکی پوست مواجه نیستید مصرف آنها را به حداقل برسانید اما حد نرمال برای استفاده از ماسک های صورت هفته ای یک الی دوبار توصیه شده. استفاده بیش از حد این ماسک ها به علت مواد تشکیل دهنده آنها مضر بوده تاثیر عکس خواهد داشت.

 

چگونگی استفاده از ماسک صورت

ابتدا هر نوع آرایش و آلودگی را از سطح پوست خود پاک کنید. در فضایی گرم و مرطوب قرار بگیرید تا منافذ پوستی شما باز شوند و در حالت آماده باش قرار بگیرند. اگر قصد استفاده از این ماسک ها را بعد استحمام دارید بهتر است پوست صورت خود را یک بار لیف بکشید تا سلول های مرده از پوست شما خارج شوند.

 

اگر به دنبال خرید ماسک صورت هستید، استار بیوتی در خدمت شماست. تمام موارد ذکر شده داخل مقاله در فروشگاه ما موجود بوده شما به راحتی میتوانید آنها مقایسه کنید و در نهایت خریدی امن و آسوده داشته باشید. ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. به نظر شما جای چه ماسک صورتی در لیست ما خالیست.

ارسال دیدگاه