7 کاربرد مهم دستگاه میکرودم خانگی که نمیدانستید!

میکرودرم یکی از روش های جوانسازی پوست است. این روش در سال 1985 در کشور ایتالیا برای اولین بار انجام گرفت و با توجه به قدمت آن در سالهای اخیر پیشرفت های زیادی کرده. از میکرودرم ابریژن برای بهبود زخم های به جا مانده از زخم و آکنه، رفع لکه های ناشی از آفتاب، رفع حالت کدری و خستگی در پوست و در مواردی یکدست کردن رنگ پوست و درمان لکه های تیره استفاده میشود. اما به جز دستگاه های پزشکی، دستگاه های میکرودرم خانگی نیز طرفداران زیادی در بازار دارند. این دستگاه ها بسیار سبک و با کاربری آسان طراحی شده تا همه افراد بتوانند در منزل خود میکرودرم انجام دهند. پس با استار بیوتی همراه باشید تا بیشتر درباره آن بدانید.

میکرودرم خانگی چیست؟

میکرودرم ابریژن یک لایه بردار فیزیکی پوست است. لایه برداری از پوست معمولا با هدف جوانسازی و پاکسازی آن انجام میشود. روش های مختلفی برای لایه برداری وجود دارد که میکرودرم به علت امنیت و خطر کمتر، محبوب ترین آنهاست. ناخالصی ها، آلودگی ها و سلول های مرده پوست هنگام استفاده میکرودرم از سطح خارجی پوست جدا شده و به این علت منافذ پوستی آزاد می گردند. روش میکرودرم در ابتدای کار تنها برای صورت استفاده میشد اما دستگاه های خانگی امروز می توانند جوانسازی را بر هر قسمتی از بدن انجام دهند. دستگاه میکرودرم خانگی برای مصرف های غیر حرفه ای ساخته شده اما از توان بالایی برخوردار است.

چه تفاوتی بین دستگاه های دیگر میکرودرم و نسخه خانگی آن است؟

خب به طور کلی دستگاه هایی که پزشکان در مطب و مراکز بهداشتی درمانی از آن بهره میبرند برای استفاده حرفه ای هستند. این نکته به معنی آن است که دستگاه های غیر خانگی استفاده جدی تری دارند و تنها توسط افراد مختصص باید از آنها بهره برد. این دستگاه ها همچنین دارای موتور های بزرگتر و قوی تری نیز هستند. به همین منظور برای لایه برداری های عمیق پوست مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل است که دستگاه های میکرودرم پزشکی ممکن است عارضه و حساسیت خفیفی داشته باشند. اما دستگاه های خانگی معمولا عارضه خاصی نداشته و حتی اگر هم داشته باشند مسئله ای جدی نیست. دیگر تفاوت اصلی بین دستگاه های خانگی و دیگر دستگاه ها اندازه آنهاست. دستگاه های خانگی سایز کوچک تری دارند تا راحت تر مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد های استفاده از میکرودرم خانگی

  • پاکسازی، جوانسازی و لیفتینگ پوست
  • از بین بردن لکه و کک و مک
  • نابودی جای جوش آکنه
  • محو شدن چین و چروک و خطوط سطحی صورت
  • از بین بردن آسیب ‌های خفیف پوستی
  • پیلینگ سطحی و درخشان تر کردن پوست ‌های کدر و مات
  • قابل استفاده در در نقاطی جز صورت مثل آرنج و دست

 

چگونگی استفاده از دستگاه های میکرودرم خانگی

 

معمولا کریستال ‌های اکسید آلومینیوم بر قسمت بالایی دستگاه ها و بر روی دیسک چرخان قرار میگیرند. این بخش دقیقا قسمتی است که باید با پوست در تماس باشد تا فرایند میکرودرم انجام شود. به وسیله همین چرخش و خاصیت کریستال ها، سطح پوست از بین رفته و پوست زیرین جایگزین آن خواهد شد. با چرخش سطح کریستالی برش های ظریفی بر روی پوست ایجاد می شود. در نهایت باید مکش انجام شود تا پوست مرده خارج گردد. با جمع شدن پوست مرده و پاکسازی آن جریان خون دوباره به سطح پوست بر میگردد و این کار سبب جوانی و شادابی پوست خواهد شد.

دستگاه میکرودرم خانگی

از میکرودرم برای چه مشکلات پوستی استفاده کنیم؟

 

اگر جوش، آکنه، لک، منافذ باز و چین و چروک بر روی پوست خود دارید میکرودرم میتواند به شما کمک کند تا جوانی خود را بازیابید. البته باید متوجه این موضوع باشید که میکرودرم برای چین و چروک های بسیار عمیق توصیه نمیشود و ممکن است کار آمد نباشد. میکرودرم میتواند روند پیر شدن پوست شما را از دوره ای به بعد، کندتر کند. اگر زخم های کلوئیدی، پوست حساس و مستعد اگزما یا کبودی دارید حتما قبل از استفاده میکرودرم با پزشک پوست خود صحبت کنید از او مشاوره بگیرید. با اینکه میکرودرم یک روش کم خطر و امن است اما باید در موارد خاصی جانب احتیاط را رعایت کنید تا همیشه سالم و سلامت بمانید.

 

توصیه هایی برای استفاده بهتر از دستگاه های خانگی

 

برای گرفتن بهترین نتیجه دستگاه از کرم های لایه بردار قبل و بعد از میکرودرم استفاده نکنید. چراکه این کرم ها ممکن است آسیب های جدی برای پوست شما به همراه داشته باشند. از سطح کریستالی و قسمت ساکشن به طور همزمان استفاده کنید. دستگاه های میکرودرم نتایج را سریع نشان می دهند و شما به سرعت متوجه تغییر پوست خود خواهید شد. پس اگر پوست ملتهب و حساسی دارید از این دستگاه ها استفاده نکنید. میکرودرم های سری الماسی برای افرادی با پوست حساس مناسب تر است چراکه خطر پاره شدن پوست و رگ در این نوع دستگاه ها به شدت پایین بوده و خطری از این بابت افراد را تهدید نمیکند.

سخن آخر

میکرودرم یکی از روش های پاکسازی پوست بوده که بیشتر شهرت آن بخاطر نتیجه سریع و عوارض پایین آن است. مراجعه به پزشک و مراکز زیبایی یکی از راه هایی است که شما میتوانید بوسیله میکرودرم پوست خود را جوان کنید. اما یک راه آسان تر خرید دستگاه میکرودرم خانگی است. اگر در این مورد سوالی دارید فروشگاه آنلاین استار بیوتی در خدمت شماست.

 

ارسال دیدگاه