چند روز بعد از تاتو میشود ابرو را رنگ کرد؟

 

تاتو ابرو یکی از روش های زیبا سازی صورت است که در ایران به رواج بسیاری دارد. در دهه های اخیر این روش زیبایی دچار تغییراتی بنیادین شده حالا دیگر در روش های نوین آن عوارض کمتری مشاهده میشود. با این حال مراقبت های پوستی پس از انجام تاتو امری اجتناب ناپذیر است باید آن ها را جدی گرفت در این مقاله به شکل مختصر به فرایند تاتو ابرو و در ادامه به مراقبت های آن خواهیم پرداخت. اگر قصد تاتو ابرو دارید در این مقاله همراه فروشگاه استار بیوتی باشید تا همیشه شاداب و زیبا بمانید.

 

تاتو ابرو چیست؟

روش های مختلفی برای پر کردن ابرو و نواقص آن وجود دارد. ابرو هایی بدون نقص جلوه زیباتری در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد و به همین سبب باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. البته که روش های آرایشی مثل مداد و سایه ابرو روش های موقتی، سریع و خوبی هستند. اما با تاتو ابرو شما آرایشی دائمی خواهید داشت. البته که لفظ دائمی در این روش تنها در معنای اصطلاحی آن بوده و شما بعد از مدتی احتیاج به ترمیم تاتو پیدا خواهید کرد.

 

انواع تاتو ابرو

تاتو ابرو موارد مختلفی را شامل میشود که در ادامه به شکل مختصر هر کدام را توضیح خواهیم داد.

 

تاتو ساده

قدیمی ترین و شناخته ترین روش تاتو همین تاتو ساده و معمولی است. این تاتو چند سال ماندگاری خواهد داشت. در این روش کل قاب ابرو با رنگ های تیره پر میشود. البته امروزه با توجه به روش های جدید و نوین کمتر از تاتو ساده استفاده خواهد شد.

 

تاتو سایه دار

تاتو سایه دار تا حد زیادی شبیه مورد بالا یعنی همان تاتو ساده است. کارکرد سایه ابرو پر کردن قسمت هایی است که تراکم موی کمتری دارند. در این روش مانند روش بالا قاب ایجاد نمیشود. سایه ابرو ماندگاری کمتری نسب به تاتو ساده خواهد داشت.

 

هاشور ابرو

وظیفه این تاتو ایجاد خط هایی درست به موازات موی شماست تا با این روش ابرو ها قرینه و خوش فرم به نظر برسند. تاتو هاشور از دو مدل قبلی در صورت شما طبیعی تر جلوه خواهد کرد. خود این روش به زیر روش های مختلفی مثل هاشور سه بعدی، تیغ ماهی و … تقسیم خواهد شد.

 

فیبروز ابرو

البته که فیبروز نوعی تاتو موقت به حساب می آید و دارای ماندگاری بالا نیست. در این روش فرم ابرو ها به شکل بسیار طبیعی تری اصلاح خواهد شد و آرک ابرو و تاج زیبا تر و قرینه تر جلوه خواهد کرد. در تکنیک های نوین تاتو دیگر خبری از رنگ تاتو بدن به شکل مرسوم گذشته نیست و به همین خاطر هم ماندگاری آنها کمتر از گذشته است.

 

 

مراقبت های مهم پیش از تاتو ابرو

پوست یکی از ارگان های مهم و حیاتی بدن است. با توجه به اینکه تقریبا تمام بخش بیرونی بدن ما با پوست پوشیده شده بروز مشکلات پوستی میتواند برای ما خطر آفرین باشد. به خصوص اینکه چنین مشکلاتی در نقاط حساس مثل صورت رخ دهد که ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس ما خواهد داشت. پس مراقبت های پوستی بعد تاتو را جدی بگیرید و آنها را تنها توصیه هایی اینترنتی فرض نکنید. مصرف انواع کرم های موبر و لایه بردار پیش از تاتو اشتباه بزرگیست. حداقل یک هفته قبل از جلسه تاتو از مصرف چنین کرم هایی خودداری فرمایید. اگر از داروهایی استفاده میکنید که خون را رقیق میکند با مشورت پزشک مصرف آن را قبل از انجام تاتو متوقف سازید.

 

مراقبت های مهم پس از تاتو ابرو

پس از تاتو تا یک هفته نباید به منطقه ابرو های خود مستقیما آب برسانید. اگر احساس خشکی یا سوزش در این مدت دارید تنها از کرم های مرطوب کننده آن هم با مشورت پزشک خود بهره بگیرید. تا یک ماه پس از تاتو بدون محافظ در برابر اشعه مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. بهتر است از کرم های ضد آفتاب یا کلاه و عینک استفاده کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. تا یک ماه استخر و شنا نیز برای شما منع شده چراکه کلر موجود در آب بعد از تاتو ممکن است خطر آفرین باشد. البته توجه داشته باشید که شاید هم هیچ اتفاقی نیوفتد اما بهرحال احتیاط شرط عقل است. اگر آلرژی خاص یا حساسیت پوستی دارید حتما قبل از انجام تاتو با دکتر خود مشورت کنید. اگر نگران ریزش رنگ تتو هستید مقاله “علت ریزش رنگ تتو” را در همینجا بخوانید.

 

چند روز بعد از تاتو میشود ابرو را رنگ کرد؟

پوست بعد از تاتو در شرایط حساسی قرار دارد و نباید آن را در موقعیت سخت قرار داد. رنگ ابرو دقیقا مثال همان موقعیت سختی است که حتی در شرایط عادی هم به پوست و مو فشار زیادی وارد خواهد کرد. بنابرین بهتر است حداقل تا دو هفته و حداکثر تا یک ماه از رنگ کردن ابرو پس از جلسه تاتو خودداری کنید. فراموش نکنید که مراجعه به مراکز معتبر برای انجام تاتو از شروط اولیه انجام آن است. فرایند تاتو اگر با دستگاه های غیر بهداشتی و رنگ های تقلبی انجام شود زمینه ساز بروز عفونت های پوستی و انتقال بیماری به بدن بوده و سلامتی شما را تهدید خواهد کرد. پس قبل از انجام تاتو مطمئن شوید که مرکز بهداشتی مد نظر شما از دستگاه های استریلیزه استفاده میکند به اندازه کافی در خرید رنگ تاتو حساسیت به خرج خواهد داد.

 

سخن آخر

اگر ابرو هایی خالی دارید و این قضیه در اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته تاتو ابرو میتواند تا حد زیادی مشکل شما را حل کند. البته که چنین روش هایی عوارض و خاص و مربوط به خود را خواهد داشت و شما باید تمام جوانب را در نظر بگیرید. بهرحال اگر قصد انجام تاتو دارید مراقبت های پس آن مسئله ای جدی است که باید به آن توجه کنید. جدی نگرفتن مراقبت های پوستی پس از تاتو ممکن است منجر به بیماری های خطرناک و در نهایت کچلی کامل ناحیه ابرو و بالای چشم شما شود. اما با انجام نکات بالا به سادگی جلوی آن را بگیرید و از سلامتی و زیبایی خود لذت ببرید. به نظر شما دیگر چه مراقبت هایی بعد از انجام تاتو پوست لازم است؟

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه