علت قرمز شدن رنگ تاتو ابرو پس از مدتی چیست؟

رنگ تاتو میتواند تحت شرایط خاصی بریزد یا تغییر رنگ دهد. این مسئله باعث شده که افراد بسیاری نگران تاتو خود باشند و یا از تاتو پوست خود بترسند و حتی سراغش هم نروند. امروز در استاربیوتی بررسی خواهیم کرد که تاتو به چه علت رنگ عوض میکند و یا چگونه میتوان از رنگ عوض کردن آن پیشگیری کرد. آیا تغییر رنگ تاتو صحت دارد؟ این تغییر رنگ دارای چه کیفیتی خواهد بود؟ همراه ما بمانید تا به تک تک این سوالات پاسخ دهیم.

 

تحت چه شرایطی تاتو تغییر رنگ میدهد؟

در یکی از مقاله های پیشین دلایل ریزش رنگ تاتو را کنار یکدیگر بررسی کردیم. یکی از نکاتی که از نکات مهم در مقاله پیشین به شمار میرفت رعایت موارد بهداشتی و اطمینان حاصل نمودن از سطح بهداشت مجموعه بود. با این حال بعضی ممکن است حتی با رعایت نکات بهداشتی نیز دچار مشکلاتی از قبیل ریزش رنگ و تغییر رنگ تاتوی خود بشوند. اما تحت چه شرایطی این اتفاق خواهد افتاد؟ دلایل متعددی برای تغییر رنگ تاتو وجود دارد که بسیاری از آنها فارغ از کیفیت اجرای تاتو (شامل مسائل بهداشتی و سطح کیفی رنگ) هستند. در پاراگراف بعدی این موضوع را به شکل کامل بررسی خواهیم کرد.

 

دلایل و علل ریزش رنگ تاتو بدن چیست؟

به شکلی کلی عواملی بسیاری در این امر موثرند اما به اختصار به چند مورد در این بخش میپردازیم. توضیحات کاملتر را میتوانید از مقاله مختص به این موضوع بخوانید. رنگ پوست و جنس آن تاثیر زیادی در رنگ پذیر و ثبات رنگ تاتو خواهد داشت. این مورد به شکل ژنیتیکی به ما خواهد رسید و ما نقش زیادی در آن ایفا نمیکنیم. اجرای تاتو و کیفیت متریال از دیگر عوامل مهم و موثر در رنگ پذیری تاتو است. اگر در فرایند اجرا از محصولات و رنگ های کم کیفیت و غیر استاندارد استفاده شود قطعا شما نتیجه خوبی از کار نخواهید گرفت و به مرور زمان متوجه ریزش و تغییر رنگ خواهید شد.

 

انجام تاتو ابرو

 

دلایل تغییر رنگ تاتو

فشار یکی از مواردی است که ممکن است در تاتو مشکل ساز شود. فشار دست هنگام اجرا، فشار سرعت میکروپیگمنتیشن و فشار بالای دستگاه از عواملی است که میتواند تاتو را خراب کند و در طولانی مدت منجر به تغییر رنگ تاتو شود. هنگام اجرای تاتو نباید سوزن وارد عمقی بیشتر از عمق استاندارد از پوست شود. انجام تاتو در دوران قاعدگی یا شیردهی مضر است و نباید انجام شود. استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص های ضد بارداری، قرص های خواب آور و دارو های بی حسی زیاد یا کم کیفیت باعث تغییر رنگ تاتو و ریزش آن خواهد شد. برخی بیماری ها نیز به شکلی در این فرایند اثر میگذارند. مثل بیماری های غدد و هورمونی، چربی بیش از حد خصوصا در ناحیه پوست، دیابت و بسیاری مثال دیگر.

 

چند روز بعد از تاتو اقدام به رنگ کردن ابرو کنیم؟

برای اینکه تاتو شما بهترین فرم ممکن را به خود بگیرد و رنگش تغییر نکند نیاز است که مراقبت های پس از تاتو را جدی بگیرید. شما نیاز دارید که بدانید بعد از تاتو پوست در حالت حساسی قرار دارد و باید از آن بیش از پیش مراقبت کرد. بنابر توصیه متخصصان پیشنهاد میشود حداقل تا دو هفته بعد از تاتو ابرو آن را رنگ نکنید. رنگ ابرو در شرایطی که پوست تازه یک تجربه سنگین را پشت سر گذاشته کار معقولی نیست و باعث فشار آمدن به پوست خواهد شد و نتایج بدی در پی خواهد داشت. اگر نیاز به توضیحات بیشتری دارید مقاله رنگ کردن ابرو بعد از تاتو را مطالعه بفرمایید.

 

چرا رنگ تاتو پس از مدتی قرمز میشود؟

پیگمنت قرمز برخلاف دیگر رنگ های جذب بدن نمیشود. هر چقدر که طرح شما دارای رنگ قرمز بیشتر باشد این رنگ بیشتر بر روی پوست شما دوام خواهد داشت. یکی دیگه از عوامل مهم رنگ پوست خود افراد است. به شکل کلی رنگ قرمز بر روی پوست های روشن نسبت به دیگر پوست ها عیان تر خواهد بود. برای حل این مشکل امروزه تناژ های رنگ قرمز را سرد میکنند تا دیگر این مسئله آزار دهنده نباشد. در روش های جدیدی که از میکروپیگمنتیشن ارائه میشود سعی شده این مشکل تا جایی که امکان دارد برطرف گردد.

 

فرایند انجام تاتو ابرو

 

جز قرمز تاتو ممکن است به چه رنگ های دیگری دیده شود؟

دلیل اصلی این تغییر رنگ تاتو این است که در روش های قدیمی از رنگ هایی استفاده میشد که حاوی ترکیباتی از اکسید فلزات بودند. به همین دلیل پس از مدتی رنگ اصلی از بین میرفت و جای خودش را به رنگ هایی مثل رنگ قرمز، توسی، سبز، نارنجی و سرمه ای میداد. امروزه با بهبود کیفیت رنگ ها و رسیدن به سطحی متعادل از اکسید فلزات باعث کمتر با چنین مشکلاتی روبرو باشیم. نکته مهمی که تاتوکار ها باید مدنظر داشته باشند توجه کافی در خرید رنگ تاتو است. رنگ با کیفیت نتیجه کار را تضمین خواهد کرد.

 

تغییر رنگ تاتو در صورت نارضایتی

چنین درخواست هایی به علت پیشرفت فرایند تاتو در ایران است چراکه این موارد تا چند سال پیش وجود نداشت و عملا امکان پذیر نبود. امروزه دیده میشود بسیاری از افرادی که از رنگ تاتو خود راضی نیستند تقاضای تغییر رنگ تاتو دارند. فرایند تغییر رنگ به راحتی و با توجه به پوست و تاتو انجام خواهد شد تا مشتری به نتیجه دلخواه خود برسد. این تغییر رنگ طیف وسیعی از رنگ ها را شامل میشود. یعنی با استفاده از این روش میتوان حتی رنگ های بسیار تیره را به رنگ روشن تبدیل کرد.

 

سخن آخر

تغییر رنگ تاتو یکی از مواردی است که مورد نگرانی بسیاری از خانوم ها و کسانی است که به نحوی با تاتو سر و کار دارند. اما جای نگرانی نیست. در صورت رعایت کردن نکاتی که در مقاله ذکر شد، شما با مشکلی مواجه نخواهید شد. البته که چنین مشکلاتی بعد از تاتو کاملا طبیعی بوده و تقریبا همه افراد با آن درگیر هستند. اما رعایت موارد ذکر شده کمک خواهد کرد که از شدت آن کاسته شود و یا حداقل شما را مانند دیگران درگیر چنین موضوعاتی نکند. ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. اگر سوالی در این زمینه دارید حتما از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه